Akt. Ten pierwszy raz

Kiedy jesteś modelką lub modelem stajesz przed faktem wykonania pierwszego aktu. To Twój pierwszy raz. Twój wstyd jest tak wielki że masz opory przed rozebraniem się do nagich zdjęć. Zadaj sobie pytanie, czy jestem gotowa(y) na akt?

Zostając modelem nie musisz od razu robić sesji w których pokażesz uroki swojego ciała. Czasami trzeba czasu i obycia z obiektywem i człowiekiem który za nim stoi. Nie należy się zmuszać, ani ulegać przemiłemu fotografowi. Aby akt czy akt zakryty był profesjonalny musisz czuć się swobodnie i przede wszystkim nie wstydzić się swojego ciała.

Fotografa musisz traktować jak kogoś kogo znasz i wiesz że nic Ci nie grozi. Jeśli któryś z tych punktów Ci nie odpowiada po prostu nie rób takich zdjęć. Poczekaj jeszcze jakiś czas aż będziesz gotowa(ów), lub całkowicie zrezygnuj. Przecież w Twoim portfolio nie musisz mieć tego rodzaju zdjęć.

Jak przełamać wstyd?

Nie ma na to prostej odpowiedzi, to tkwi tylko w Twojej głowie. Są ludzie którzy nie mają oporów przed rozebraniem się pośród obcych osób, a są tacy, których ogarnia całkowity wstyd.

Musisz sama(samemu) ułożyć sobie to w głowie, tłumacząc że Twoje ciało jest na tyle piękne że nie ma się czego wstydzić. A osoba za aparatem to zwykły artysta który widzi Ciebie jak bryłę którą musi uformować.

akt
Akt

Jeśli uda Ci się zaakceptować samą siebie lub samego siebie Twoja pierwsza rozbierana sesja będzie niczym arcydzieło i nie będzie się czego wstydzić. Akt jest pięknem i fantastyczną pamiątką dla Ciebie na całe życie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *