Keto podczas choroby, a ty niedobry ;(

Dawno mnie tu nie było i tak naprawdę dzisiejszy wpis piszę z wielkim trudem. Od kilku tygodni całkiem nieźle się rozchorowałem. W sumie było już dobrze i mój syn przyszedł ze szkoły z objawami grypy. Na drugi dzień rozłożyłem się na amen.

Przeziębienie przerodziło się w dziwnego wirusa który zaatakował zatoki szczękowe. Wielu leków nie mogę brać z powodu udaru jaki przeszedłem w 2017 roku. Więc walczę z zapaleniem zatok od prawie trzech tygodni. Było już prawie dobrze i coś mnie podkusiło chodzić na krótkie spacery z psem. Wynikiem tego było położenie mnie do łóżka na kilka dni. Czuje się makbrycznie, codziennie boli mnie głowa, zęby od środka czaszki, jestem przybity i cały czas zmęczony. Moja nauka programowania poszła na bok, straciłem pomysły na pisanie programów. Jak na coś wpadnę to zaraz tracę chęci do pisania kodu.

Dieta Keto?

Przez ten cały okres od ostatniego wpisu przybrałem na wadze prawie 3 kilogramy, faktem jest że aby ratować swoje zdrowie przyjmowałem syropy, miód i czasami ze zwykłego lenistwa lub braku chęci jadłem węglowodany. Niestety zjadłem też między czasie kilka ciast i innych słodyczy a nawet piłem pepsi. Śmiało mogę powiedzieć że moja dieta Keto poszła w siną dal.

Zauważyłem że wystarczy raz zejść na złą drogę i zjeść coś co się lubiło i człowiek traci pohamowanie. To jest jak narkotyk, jest silniejsze ode mnie. Może to głupio zabrzmi ale robię to bezwiednie, przechodzę koło stolika z ciastem i sama ręka sięga ciastko i wkłada do ust. Robię to jak automat, dopiero póżniej zastanawiam się że źle zrobiłem. Za każdym razem obiecuję sobie że to ostatni raz i że biorę się za siebie.

Nie wiem jak będzie dalej, będę próbował, jednak martwię się że tym razem bez pomocy z zewnątrz nie dam rady. Szkoda bo tak fajnie mi szło. Okazuje się że jestem słaby i nie mam silnej woli. Jak ja to robiłem dotychczas? Jak sobie radziłem ze swoją słabością? Nie wiem. Być może to już koniec mojej diety Keto.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *