Pendrive BADUSB – ATmega32u4 – wirtualna klawiatura

BADUSB – ATmega32u4 do czego służy i kto może z tego urządzenia korzystać? Na te pytania spróbuje odpowiedzieć przedstawiając tajemniczego pendriva.

ATmega32u4 to sprytny pendrive, który po włożeniu do portu USB widoczny jest przez komputer jako wirtualna klawitura. Dzięki temu tajemnicze urządzenie może na przykład otworzyć konsole CMD i wpisać jakie kolwiek polecenie systemowe, uruchomić niepożądany program, ściągnąć z sieci program który może wyrządzić wiele szkód na naszym komputerze.

Z BADUSB – ATmega32u4 koryzstają pentesterzy, hakerzy, informatycy i amatorzy próbujący hakować. Są tacy którzy przy użyciu tego urządzenia robią psikusy swoim kolegom.

badusb

Mikrokontroler USB firmy LILYGO® TTGO ATMEGA32U4 jest zasilany poprzez USB napięciem 5V DC. Jest to 16MHz 5-kanałowa płytka rozwojowa programowalna jak Arduino. Korzystając z oprogramowania Arduino możemy sami zaprogramować mikrokontroler lub ściągnąć z sieci gotowe skrypty.

arduino

Mikrokontroler USB firmy LILYGO® TTGO ATMEGA32U4 możesz zamówić u nas, cena urządzenia do 63 zł + koszt wysyłki. Możesz również zamówić inne urządzenia elektroniczne firmy LILYGO® TTGO. Czas oczekiwania na przesyłkę – ok. 3 tygodnie.

Możesz również obserwować nasze konto na allegro, dzięki czemu będziesz wiedział co w obecnej chwili jest dostępne od ręki. Jeśli masz pytania napisz, chętnie odpowiem i pomogę w problemie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *