Początek – trochę o mnie

Witaj na moim blogu, tutaj opisuje dzień po dniu walki z moją nadwagą. Mam 51 lat i ważę 114,5 kilogramów. Moje założenie to zejść poniżej 90 kilogramów przy wzroście 182 cm.

W 2016 roku przeszedłem rozległ udar mózgu, wynikiem był a właściwie nadal jest lewostronny niedowład kończyn. Jestem po wielu rehabilitacjach i po wielu wizytach w szpitalu. Nadal mam problemy z ruszaniem lewą ręką i nogą. Bywa różnie raz lepiej a raz gorzej. Do tego choruję na nadciśnienie tętnicze i cukrzycę stopnia 2. Codziennie przyjmuję stertę leków, do tego chodzę na rehabilitacje, które pomagają walczyć ze skutkami po udarze. 

Często też odwiedzam lekarzy o różnych specjalnościach, od każdego z nich słyszę zawsze „musi Pan zrzucić wagę”. No tak, łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Nie raz próbowałem stosując różne diety. Oczywiście zawsze trochę zrzuciłem, ale ze względu na złe samopoczucie dieta za każdym razem szła na bok. A to niemiałem siły, innym razem czułem się źle i byłem ciągle zły.

Niedawno usłyszałem o nowej diecie, która powinna być dla mnie złotym środkiem – dieta keto. Hmmm, jakoś nie wiem, ale spróbuje, może akurat się uda.

No więc nie czas narzekać, trzeba wziąć się za dobre i zdrowe odżywianie. Niech żyje keto!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Related Post